Millisest kangast voodipesu valida?

Lisaks tekile, padjale ja madratsile on ka voodipesul oluline osa une kvaliteedis. Kuna lina, tekikott ja padjapüür on iga öö vastu nahka, on oluline mõelda, millisest materjalist voodipesu tagab teile parima une. 

Erinevatel kangastel on erinevad omadused ja seetõttu on neil erinev tunnetus. Parim voodipesu on valmistatud kõrgeima kvaliteediga looduslikest materjalidest ja kootud kõrgeimate standardite kohaselt. 

Tuleks mõelda, kas eelistada, et voodipesu tunduks sile ja siidine, jahe ja karge või hubane ja soe. Iga kanga kiududel on isemoodi omadused. 

Suurimat mõju voodipesule avaldab selles kasutatud kangas või kiud. Kas eelistada looduslikke või sünteetilisi kiude? Kõigil kangastel on oma ainulaadne tunne ja omadused. 

Puuvill

Puuvill on ilmselt kõige levinum voodipesu valmistamiseks kasutatav kangas. See on looduslik, hingav, biolagunev ning tundub naha vastas mõnus ja pehme. Puuvill kipub aga kortsuma ning vajab mõnikord paari pesu, et saavutada täiuslik pehmus.

Puuvillsatiin

Puuvillsatiin on tihedama koega kui tavaline puuvill. See tuleneb sellest, et vertikaalseid niite on rohkem kui horisontaalseid. Tunnetuselt on see pehme ja mõnusalt jahe. Sobib hästi tundliku nahaga inimesele, sest laseb õhku läbi ning imab niiskust. 

* Kes armastab võtta kaissu oma lemmikloomi, siis puuvillsatiinist voodipesu oma tiheda koe ja sileda viimistlusega on parim valik.

Pima puuvill

Pima puuvill on looduslik materjal, mis pärineb USA ja troopiliste piirkondade puuvillataimedest. Pima puuvilla peetakse kõige pehmemaks ja vastupidavamaks puuvillaseks materjaliks. 

Eelised: 

  • väga hästi hingav kangas, seega mugav kasutada kuumadel päevadel, et vältida liigset higistamist
  • kõrgem vastupidavustegur kui tavalisel puuvillal ning ei lähe tänu oma pikkadele kiududele peaaegu kunagi topiliseks
  • pehmem kui traditsiooniline puuvill
  • värvid ei tuhmu nii kiiresti ja püsivad kauem
  • siledama tekstuuriga ja vähem kortsuv
  • suurepärane valik tundlikule nahale 
  • peab hästi vastu masinpesule ja trummelkuivatusele

Siid

Siidist linad on naha vastas tõeliselt siledad ja luksulikud. Siidist voodipesu on valmistatud siidiusside poolt kedratud siidi kookonitest. Nagu teisedki looduslikud kiud, on siid hingav ning juhib niiskust nahalt eemale, et aidata keha magades jahedana hoida. Lisaks on siidil väga head antibakteriaalsed omadused

Öeldakse ka, et siidil on ilukasu, sest selles sisalduvad looduslikud valgud ja õlid aitavad Teie nahka hooldada. Siid tõmbab nahalt vähem niiskust eemale, samas kui kanga siledus tähendab, et magades on nahal ja juustel väga vähe hõõrdumist. 

Mis on TC (inglise keeles thread count) ehk niitide arv?

Voodipesu valides võiks tähelepanu pöörata ka lõimede arvu ehk kanga tiheduse määrajale (TC). 

Niitide arvu peetakse kanga kvaliteedi näitajaks, mis omakorda näitab materjali tihedust ning vastupidavust. Vaatame kõigepealt tehnilist poolt. Mis lõimede arvu tegelikult moodustab? Niitide arv on horisontaalses ja vertikaalses asendis kokku kootud niitide arv kanga ruuttolli kohta. Loendatakse nii pikuti (lõime) kui ka laiuse (koe) niidid. Näiteks kui 100 pikisuunalist niiti, mis on kootud 100 laiusesuunalise niidiga, annab TC väärtuseks 200. Kui 150 pikisuunalist niiti, mis on kootud 150 laiusesuunalise niidiga, on väärtuseks 300 TC. 

Voodipesu niitide arv on tavaliselt vahemikus 200 kuni 800 TC. Kvaliteetseks loetakse voodipesu alates 200 TC. Voodipesu alates 300 TC loetakse lukslikuks premium klassiks. 

Need on baasteadmised, mida võiks silmas pidada, kui endale voodipesu hakkate soetama.

Voodipesu ei ole mitte ainult investeering oma une tervisesse vaid investeering kvaliteetsesse tootesse, mis kestab õige hooldusega kaua. 

Nautige head ja kvaliteetset und!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga